Убедително начало за шампиона

17-10-2015 19:47

Дунав 8806 започна повече от убедително защитата на титлата си в женското първенство. В първи мач у дома русенки надиграхакатегорично завърналия се след година пауза отбор на Берое Стара Загора с резултат 86-58. Шампионките поведоха от самото начало и замомент не оставиха съмнение за превъзходството си. В следващия кръг Дунав ще гостува на Септември 97 в сряда (21 октомври), аден преди това беройки ще приемат НСА.

Серия от 22-5 за русенки в хода на първата част позволи на тима да се откъсне напред. Те започнаха силно и втората част и след 13-2 преднината им стана 22 точки, след което до края нямаха проблеми.

Дженифър Брандън бе над всички за победителките с 20 точки и 17 борби или само 8 по-малко от целия отбор на заралийки. Радостина Димитрова се отчете с 14 точки, а 13 и 13 борби имаше Биляна Степанович.

За гостите от Стара Загора с 16 точки приключи Дияна Станчич, а 11 имаше Ивелина Вранчева.