Дунав 8806 с втора убедителна победа при жените

21-10-2015 15:12

Шампионът при жените Дунав 8806 записа втори категоричен успех от началото на Държавното първенство. След като в първия кръг тимът на Георги Божков срази Берое, днес той се справи без проблем и със Септември 97 като победи с 92-31. Както знаете, столичният тим играе с девойки, а средната възраст на тима е 17 години. В първия си мач момичетата отстъпиха с малка разлика на Левски 2014. В следващия кръг на 24-и октомври русенки посрещат у дома в дерби Хасково 2012, а тимът на Александър Апостолов гостува на връстничките си от НСА.

Девойките на Септември 97, които бяха домакин на срещата, отбелязаха кош в първата минута на двубоя, но това без единственият им за първата част. След нея Дунав водеше с 28-2. Близо 7 минути след началото на втория период Септември 97 отново нямаше кош. После отбеляза два и на почивката имаше 6 точки, а Русе главоломен аванс от цели 44 точки. През второто полувреме нещата на терена не се промениха, само разликата в полза на гостите, които превъзхождаха по всички показатели съперника си, скочи. В третата част столичанки вкараха 8 точки, но разликата скочи над 50. Последната част бе най-успешна за домакините, които вкараха цели 17, повече отколкото в другите три части, но въпреки това Дунав 8806 не срещна никакъв проблем и победи с 61 точки разлика.

Виолина Кочева бе най-резултатна за Дунав 8806 с 16 точки, 7 асистенции и 6 борби, а 15 имаше Любомира Тодорова. По 11 точки реализираха Маргарита Илиева и Вили Крачолова, която овладя и 8 борби. По 10 имаха Цветомира Шаренкапова и Дженифър Брандън.

Нито една състезателка от Септември не надмина границата от 10 точки. Най много по 6 имаха Анна- Мария Коляндрова и капитанката Ивона Илиева, която овладя 8 борби, но направи и толкова грешки.