Хасково 2012 спечели драма в Русе и стана едноличен лидер

24-10-2015 20:02

Хасково 2012 остана единственият отбор в женското първенство без загубен мач след три кръга. В дербито днес тимът надигра шампиона Дунав 8806 със 79-75 след доста обрати и драма в края. Двата тима се гонеха цял мач и се стремяха към победата, но в края гостите показаха по-здрави нерви. Така те за втора поредна година печелят първото си гостуване в Русе, като сториха това и в първия кръг на шампионата преди 12 месеца. С този успех Хасково вече е едноличен лидер с баланс 3-0, а русенки са с 2-1 заедно с Монтана.

Хасково започна отлично двубоя и след малко повече от пет минути водеше с 18-5. Дунавки се разиграха и до края на първата част намалиха само до 2 точки изоставането си, но пък начало от 8-0 на втората даде нова голяма преднина на гостите. Отново обаче Дунав реагира и завърши добре частта, като с тройка на Виолина Кочева точно преди почивката разликата падна до точка.

Дунав поведе за първи път в мача, след като отбеляза 4 точки в началото на второто полувреме. След това гонитбата в резултата продължи, а естествено имаше и смени на водачеството. Минута и половина преди края на третата част Дунав направи серия от 7 поредни точки и се откъсна с толкова напред, но гостите намалиха до една преди решителната последна четвърт. И в нея драмата продължи, а Дунав водеше през повечето време. Хасково обърна с тройка на Ралица Нанева, а след нея и Пъркинс добави 2 точки от наказателната за +3 за гостите. Русенки успяха да изравнят чрез Шаренкапова, но Мея Тирера отговори с кош, който даде нова преднина на хасковлийки. В ответната атака за домакините Зори Костова направи крачки, а Пъркинс бе фаулирана и подпечата успеха на своите.

Мея Тирера бе най-резултатна за победителките с 26 точки, като хвана и 7 борби. Джазмин Пъркинс имаше дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби, а Ралица Нанева също се включи добре с 14 и 6.

За домакините дабъл дабъл със съответно 16 и 13 точки плюс 10 борби имаха Радостина Димитрова и Дженифър Брандън, докато 12 точки добави Зорница Костова.