Мис BGbasket.com 2015 Цуми Шаренкапова най-резултатна за успеха на Дунав 8806 над Левски 2014

31-10-2015 19:36

Дунав 8806 записа трети успех в Държавното първенство за жени. Тимът на Георги Божков не срещна никакъв проблем и победи като гост Левски 2014 със 74-48 , а Цветомира Шаренкапова, която днес стана Мис BGbasket.com 2015, бе най-полезна с дабъл-дабъл от 16 тoчки и 10 асистенции. Така русенки до момента са с актив от 3 победи и 1 поражения, а тимът на Таня Гатева има 1 победа и 3 загуби. В следващия кръг Дунав 8806 приема у дома Монтана 2003, а Левски среща другия софийски тим от НСА.

Двубоят започна оспорвано, но постепенно Дунав започва да увеличива преднината си и след първата част тя бе вече двуцифрена. Гостите започнаха и втория период със серия 10-0 и вдигнаха сериозно преднина до 20 точки. Те задържаха близо толкова цяла част, а до почивката вдигнаха аванс на 26 точки. Близо 30 се запази цяла трета част. Левски започна с 8-0 последната част, но разликата бе твърде голяма и до края гостите удържаха успеха.

Цветомира Шаренкапова бе над всички за успеха, а 14 и 10 борби имаше Биляна Степанович. Вили Крачолова отбеляза 12, а по 10 имаха Юрика Брукс и Маргарита Илиева. Дженфър Брандън овладя внушителните 23 борби, но вкара само 2 фаула и пропусна една стрелба от средно разстояние.

За Левски 2014 над всички бе Йоланда Коса със 17 точки.