Дунав 8806 счупи еврокаръка

05-11-2015 19:51

Дунав 8806 записа първа победа в Еврокъп-жени. В мач от група D българският шампион се наложи над шведския Люлео ББК със 75-65 като домакин в зала „Булстрад Арена” в Русе. Това е първият успех за русенския тим за трите му участия му в турнира през последните четири сезона, след като до момента балансът му победи-загуби беше 0-11. Русенки имат победа и загуба в групата, а в следващия кръг посрещат Енергия Иваново от Русия. В другия мач от групата днес Истанбулският университет победи Енергия с 57-48 като гост.

Гостенките поведоха в първите минути на мача и след обрати през откриващия период успяха да запазят малка преднина след 10 минути – 22-19. Те успяха да запазят малка преднина почти до почивката, но в последните минути на полувремето русенки записаха страхотна серия от 8-0 и обърнаха резултата за 38-34. Домакините успяха да се задържат напред в резултата през цялата трета четвърт, след която имаха най-голямата си преднина при 54-46. В началото на заключителния период разликата стана двуцифрена, а Дунав 8806 устремено вървеше към победа. На моменти шведките се приближиха на 6 точки, но домакините нямаха проблеми да удържат победата.

Цветомира Шаренкапова изигра страхотен мач за победителките и след 8/8 при стрелбата за две точки наниза общо 21, като добави по 4 борби и асистенции. По 17 точки нанизаха Дженифър Брандън (16 борби) и Радостина Димитрова.

Кейти Бъси вкара 19 точки за победителките, а с по 14 завършиха Мартина Сталвант и Анна Бартолд.