Георги Божков: Рядко публиката има удоволствието да види български отбор да победи руски

(сн. БФБ)
12-11-2015 20:25

Българският шампион Дунав 8806 постигна втори успех в Еврокъп като домакин в „Булстрад Арена“ Русе. Тимът на Георги Божков надигра убедително руския Енергия Иваново с 80-61 като водеше през целия двубой. Така русенки нанесоха трета загуба на своя съперник, а те са с актив от 2 победи и 1 поражение.

Ето какво каза след срещата старши-треньорът на тима Георги Божков:

„Имахме някакъв план, който не работеше през първото полувреме. Играхме много бързо и смятам, че това ни помогна. Благодаря на публиката, която имаше удоволствието да види нещо много рядко - български отбор да победи руски.

Отначало нашият отбор бе респектиран от съперника, защото знаем за каква лига става на въпрос там и за какви бюджети. Смятам, че през второто полувреме малко играта се поуспокои и успяхме да играем това, което трябваше. Направихме голяма разлика, която даже не сме и очаквали. Смятам, че успешната бърза атака на нашия отбор в ключови момент ни помогна най-много. Няколко ситуации са, които ни дадоха шанс да направим голяма разлика.

Паузата ще се отрази различно на всички. За Дженифър Брандън, която играе всеки мач все по-добре, не знам как ще бъде. Това момиче мач след мач започва да усеща играта и на нея и трябват повече мачове.„

Тагове: Георги Божков, Дунав 8806, Еврокъп-жени