Истанбулският университет спря серията на Дунав 8806

03-12-2015 19:44

Истанбулският университет за втори път се оказа прекалено силен съперник за българския шампион Дунав 8806. В мач от група D на турнира Еврокъп, игран в зала „Булстрад Арена” в Русе, българският тим отстъпи на турския с резултат 48-71. Така серията от две победи на русенки бе прекъсната и те са с актив 2-2 в групата до момента и заемат втората позиция. Днешният им противник пък остава едноличен лидер с 4 победи от 4 мача. Баскетболистките на Георги Божков запазват всички шансове за класиране напред, а до края на тази фаза им остават две гостувания на отбори, които вече успяха да победят в Русе – шведския Люлео ББК (2-2) следващата седмица и руския Енергия Иваново (0-4) по-следващата.

Отборите започнаха мача много равностойно и със сравнително ниска резултатност. Те смениха водачеството няколко пъти през първия период, а в края му гостите успяха да се задържат напред за 15-11. Туркините направиха силна серия в началото на втората десетка, за да се откъснат с цели 13 точки напред, а на моменти се откъснаха и на цели 17. В крайна сметка на почивката резултатът беше 38-24 в тяхна полза.

Българският тим обаче не се беше отказал и излезе много мобилизиран след паузата. Той започна да топи разликата и стигна само на 6 точки зад съперника при 40-46 и 12 минути до края на мача. Серия от 6-0 в края на третата част обаче върна двуцифрения аванс на Истанбулския университет – 52-40. Гостите удължиха серията си до 14-2 и скоро поведоха с 20 точки, като предрешиха мача в началото на последната част. До края те успяха спокойно да удържат победата.

Дунав 8806 спечели цели 56 борби срещу 42 на съперника, но имаше ужасен процент за стрелба общо от игра – 27.5%, включително 2/11 от тройката, както и 23 грешки срещу едва 7 на съперника и 1 срещу 15 отнети топки. Това наклони везните изцяло в полза на лидера в групата.

За българския тим Биляна Степанович записа дабъл дабъл от 12 точки и 11 борби, а с по 10 точки завършиха Дженифър Брандън (17 борби и 5/22 стрелба за две точки) и Зорница Костова (5 асистенции, 4 борби).

За победителките 20 точки наниза Елизабет Уилямс, която хвана и 10 борби, а 16 плюс 11 добави Милка Белица.