Дунав 8806 падна драматично, но съхрани шанс за втората фаза

10-12-2015 21:51

Българският шампион при жените Дунав 8806 загуби драматично гостуването си на шведския Люлео ББК със 74-77 в петия кръг от турнира Еврокъп. Малко не достигна на русенки да спечелят мача, а с това и да се класират напред в турнира, но все пак те съхраниха шанс за следващата фаза. За да отидат към нея, трябва две неща да се случат задължително другата седмица – те да победят Енергия Иваново в Русия и Люлео да загуби от Истанбулски университет в Турция. До момента българският отбор е с 2 победи и 3 загуби, а шведският – с 3-2.

Домакините започнаха мача отлично и натрупаха преднина от 10 точки още в първите минути. До края на откриващия период обаче русенки успяха да намалят разликата до 3 точки при 18-21. През втората част Дунав се задържа близо до съперника, а малко преди почивката и поведе в резултата. В крайна сметка след едно полувреме резултатът беше равен – 35-35. След игра кош за кош и обрати през третата четвърт се стигна до точка в полза на българския отбор, а темпото се запази до края. В последните две минути на срещата водачеството се смени четири пъти, а пропуск на гостите в последните секунди позволи на домакините да удържат минимална преднина.

Домакините спечелиха борбата под коша – 40-37, имаха повече асистенции – 21-1 и блокове – 5-1, а българките допуснаха повече грешки – 16-13. Отличната стрелба от тройката на българския отбор – 12/23 (52%) не му помогна да стигне до победа.

За Дунав Радостина Димитрова наниза 28 точки (7/8 от тройката), като добави 5 асистенции и 4 борби. 13 вкара Цветомира Шаренкапова, а 10 – Биляна Степанович.

За Люлео по 15 точки отбелязаха Алис Нюстром и Жюли Ванло.