Дунав 8806 без проблеми в Стара Загора за шести успех

13-12-2015 18:46

Шампионът Дунав 8806 записа категорична победа над Берое Стара Загора като гост с резултат 81-72 в осмия кръг от държавното първенство за жени. Русенки натрупаха солидна преднина през първите три части и въпреки че домакините спечелиха последната, нямаше как да стигнат до обрат. До момента Дунав има 6 победи и 2 загуби и дели второто място с Нефтохимик 2010, като отборите са на победа зад лидера Хасково 2012. Старозагорки пък са пети с по 4 победи и загуби. В следващия кръг шампионът гостува на Септември 97, а преди това има важно европейско гостуване на руския Енергия Иваново в четвъртък. Берое пък ще пътува до София за мач с НСА следващата седмица.

Гостите поведоха още в атаки и през цялата откриваща част увеличаваха разликата, за да я направят двуцифрена при 25-14. С 9-0 точки в началото на следващата четвърт разликата стана цели 20 точки и се запази до почивката, когато таблото показваше 49-30. Разликата се движеше около 20 точки през третия период, а в края му Дунав успя да я направя цели 24. През последните 10 минути русенки намалиха темпото и съперникът успя да стопи част от дефицита си, но не и да се върне в мача.

Победителките спечелиха категорично борбата под коша – 41-23, имаха повече асистенции – 22-15 и по-добра успеваемост при стрелбата за 3 точки – 46% срещу 31% и общо от игра – 50% срещу 40%.

Дженифър Брандън записа дабъл дабъл от 22 точки и 17 борби за победителките, Радостина Димитрова добави 15 точки, а Биляна Степанович – 11.

За Берое Радослава Бъчварова вкара 21 точки, а с по 12 се отчетоха Стефка Николова и Ивелина Вранчева.