Дунав 8806 се сбогува с Еврокъп след 7-24 в последните 11 минути

17-12-2015 19:41

Дунав 8806 изигра ужасни последни 11 минути като гост на Енергия Иваново в Русия и загуби с резултат 60-67 последния си мач от първата фаза на турнира Еврокъп. Това сложи и край на евроучастието на българския шампион за този сезон. Победа на русенки щеше да ги класира в следващата фаза, след като другият мач от групата се разви благоприятно, но серия от 24-7 на рускините в последните 11 минути от мача ги лиши от това.

Дунав 8806 завършва на трето място в групата с 2 победи и 4 загуби. Това беше първи успех за Енергия, който завършва последен с 1-5. Напред продължават Истанбулски университет с 6-0 и Люлео ББК с 3-3. Това е третото участие на българския отбор в Еврокъп за последните четири сезона и той не успява да прескочи първата фаза за трети път. Този сезон тимът на Георги Божков беше по-близо в сравнение с предишните години и на практика една четвърт го лиши от продължаване.

Домакините поведоха в първите минути и задържаха малка преднина до средата на откриващия период. Дунав 8806 обаче се задържа близо и скоро успя да изравни при 13-13, а ниска резултатност за отборите в следващите минути запази равенството за 17-17. Със силна игра през втората четвърт българският отбор успя да се откъсне с 6-7 точки напред. Серия от 6-0 на рускините обаче доведе до 17-17 и в тази част за 34-34 на почивката.

Началото на второто полувреме беше равностойно, но в средата на третата част след серия от 7-0 русенки успяха да направят разликата двуцифрена за първи път в мача при 53-43. 6 безответни точки на Енерия в края на десетката обаче намалиха преднината на Дунав на 4. В началото на заключителната десетка домакините продължиха серията си, която стигна 11-0 и поведоха при 54-53. Серията стигна 15-2, но след което българките вкараха два бързи коша и 6 минути преди сирената всичко започна отначало при 59-59. През следващите пет минути българският шампион вкара една точка след безброй неуспешни атаки, което позволи на съперника да поведе с 66-60 при минута до края. В оставащото време рускините не се затрудниха да удържат победата, а Дунав така и не отбеляза точка.

За русенки с по 16 точки завършиха Биляна Степанович (9 борби) и Дженифър Брандън (12 борби), а 11 отбеляза Радостина Димитрова.

За победителките Виктория Медведева отбеляза 16 точки, Александра Марченкова записа 15, а Полина Фьодорова се отчете с 14.