Септември остави НСА без победа

22-12-2015 14:59

Септември 97 завърши календарната 2015-а с победа. В последен мач тимът надигра НСА като домакин с резултат 68-62. Символичните гости водеха отвтората част до средата на последната, но допуснаха обрат. Така Септември излезе на шесто място в класирането с актив от 3 успеха и 7 поражения, докато НСАостана единствен отбор без победа до момента. В първия кръг от новата година на 6 януари (сряда) Септември ще гостува на Нефтохимик 2010, а НСА приемаХасково 2012.

След първата част Септември водеше със 7 точки, а в началото на втората запази преднината си. След това обаче НСА реагира със серия от 7-0 и излезе напред,като до почивката дори взе аванс от 6 точки след по-добри последни минути.

НСА имаше преднина и почти през цялата трета част, като едва в края й Септември поведе с 1. Последната четвърт обаче тръгна с 8-0 за "студентките" Това сеслучи само за минута и половина, но след това в следващите близо осем те нямаха точка. В това време Септември направи серия от 16-0, с което спечели имача.

Мария-Магдалена Коляндрова стана най-резултатна за победителките с 19 точки, а тя добави и 6 борби и 5 отнети топки. На ниво се представи и Ивона Илиева с 16 точки, 9 асистенции, 8 борби и 7 отнети топки, а дабъл-дабъл от 15 точки и 15 борби имаше Анелия Димова.

За НСА с 21 точки приключи Мирена Денчева, а 16 вкара Мартина Николова.