Берое се разходи до София за лесен успех

10-01-2016 16:35

Берое Стара Загора постигна шестата си победа от началото на сезона в женското първенство. Заралийки надиграха лесно Септември 97 в София с резултат 113-41 и така направиха пътуването си приятно. Те остават на петата позиция в класирането с баланс 6-6, докато септемврийки са шести с 3-9. В предпоследния кръг от първия етап на първенството Берое ще е домакин на лидера Хасково 2012, докато Септември ще приеме Монтана 2003.

Берое започна мача с 19-2 в първите седем минути и отрано показа, че интрига няма да има. До края разликата растеше непрестанно, гостите правеха добри серии като 14-0 за начало на второто полувреме, и така постигнаха доста сериозна победа.

Гостите вкараха 6 тройки от 12 опита, докато домакините нямаха нито една отбелязана от своите 15 стрелби зад линията. Отделно Септември направи и цели 41 грешки срещу 15 за беройки.

Анна Римпова бе най-полезна за победителките с 21 точки, 10 борби и 5 отнети топки. Ла`Кийша Сътън се отчете с 19 точки и 7 асистенции, а 16 точки и 7 борби имаше Бритни Монтгомъри.

За домакините с 14 точки приключи Ивона Илиева, а с 10 и 3 борби се отчете Александра Петрова, която се завърна на терена след известно отсъствие.