Дунав без проблеми за девета

13-01-2016 19:18

Шампионът Дунав 8806 постигна девета победа от началото на сезона в женското първенство. Русенки гостуваха на НСА в предпоследен кръг от първия етап и спечелиха с 99-39, след като водеха цял мач. Така те загряха за предстоящия сблъсък с Нефтохимик 2010 у дома, който ще определи и кой ще е трети след този етап. Четвъртият ще трябва да играе четвъртфинал в турнира за Купата на България с петия Берое Стара Загора. Към момента и дунавки и бургазлийки имат баланс 9-4, а пък НСА са последни с 0-13. В последния кръг "студентките" гостуват на втория Монтана 2003.

Дунав вкара първите осем точки в мача и дръпна, но малко след това НСА намали до 5. Последва серия от 12-0 за гостите, която увеличи преднината им, а до края те не срещнаха трудности да стигнат до успеха.

Най-резултатна за русенки стана Цветомира Шаренкапова с 25 точки, като добави и 12 борби. Александра Катич добави 16 точки, а с 12 и 10 борби завърши Радостина Димитрова.

За домакините 10 точки имаше Петя Серафимова, а с 9 и 7 борби бе Мария Светославова.