Разгромен реванш за Дунав 8806 над Нефтохимик 2010

17-01-2016 19:51

След като на 6-и декември Дунав 8806 отстъпи на Нефтохимик 2010, днес русенки си върнаха за загубата с разгромна победа. След като водеха през целия мач те победиха със 113-70 в последния мач от първия етап в Държавното първенство при жените.  В състава на тима от Бургас липсваше сръбкинята Йелена Йованович, която е основен реализатор. Русенки завършват тази фаза на третата позиция с актив от 10 победи и 4 поражения, а бургазлийки са зад тях на четвърто място с 9-5.

Дунав 8806 започна силно двубоя със 7-0 и след слаба защита на противника успя да наниже 30 точки за 10 минути и да излезе напред с 18 точки напред. Със серия от 8-2 започнаха втората част гостите и успяха леко да намалят изоставане. Постепенно обаче, домакините започнаха да покачват преднината си и на полувремето водеха вече с 27 точки. След подновяване на играта гостите продължиха да допускат грешки и разликата в полза на Дунав скочи главолoмно до 40 точки. В последната част разликата се запази и те спечелиха без проблем двубоя.

Русенки превъзхождаха своя съперник по всеки показател. Те имаха 25 точки само от грешки на противника, който имаше 12 от този показател. Домакинът доста по-добър процент на стрелба от средно разстояние - 45/70 (64%) срещу 28/65 (43%) за съперника. Дунав бе 100% от фаула – 12/12, а Нефтохимик 9/17 (52%). Шампионът направи 14 асистенции повече и овладя 8 борби повече – 38 срещу 27 и допусна 5 грешки по-малко – 11 срещу 16 за бургаския тим.

Целият стартов състав на Дунав 8806 бе с двуцифрен точков актив. Радостина Димитрова бе над всички с 29 точки, а дабъл-дабъл от 22 точки и 16 борби направи Дженифър Брандън. Цветомира Шаренкапова реализира 20 точки и направи 7 асистенции, 19 точки и 7 асистенции имаше и Виолина Кочева, а 11 добави Александра Катич.

За Нефтохоимик 2010 по 13 точки отбелязаха Теодора Динева (7 борби) и Олга Мазниченко. Мария Желязкова отбеляза 12, а 10 точки и 6 асистенции имаше Олена Самбурска.