12/2 за Хасково 2012 в първия етап при жените

17-01-2016 19:10

Хасково 2012 завърши първия етап от държавното първенство за жени на първо място с 12 победи и само 2 загуби. Днес като домакин в мач от последния кръг тимът надви Септември 97 с резултат 120-52. Хасковлийки бяха лидери в цялата първа част от сезона и завършват на челната позиция. Септември 97 пък има еднакъв актив с Левски 2014 – 3 победи и 11 поражения.

Домакините имаха двуцифрена преднина след по-малко от 3 минути от началото на срещата и продължиха да го увеличават, като на почивката водеха с 26 точки. След подновяването на играта те почти удвоиха разликата и я направиха цели 50 точки, а в последната десетка тя стана и 60 над точки.

Мея Тирера записа дабъл дабъл от 31 точки и 15 борби за победителките, а по 17 точки отбелязаха Лия Галдейра (10 отнети топки, 9 борби, 6 асистенции) и Ралица Нанева.

За Септември 97 Александра Петрова вкара 9 точки, а с по 8 завършиха Анелия Димова и Камелия Андонова.