Монтана измъкна драма в Русе

23-01-2016 20:20

Десета поредна победа в женското първенство записа отборът на Монтана 2003. Тимът от Северозапада продължи отличната си серия, като този път наказа шампиона Дунав 8806 с 80-78 като гост в Русе. Двубоят се реши в последната секунда с кош на Келиндра Закъри, а той утвърди монтанки на второто място и им даде сериозен аванс пред съперника. Възпитаничките на Стефан Михайлов са с два успеха повече от дунавки, а този в Русе може да се окаже много ценен. В следващия кръг Монтана ще почива, а Дунав ще гостува на Берое Стара Загора.

Първата част бе изключително равностойна, а малко след началото на втората гостите дръпнаха с 5. Дунав бързо изравни, но Монтана си върна водачеството и след 5-0 за край на полувремето дръпна с 6.

Малко преди средата на третата четвърт дунавки поведоха, а малко след това направиха 7-0 и дръпнаха с 6 точки. Монтана обаче направи пореден обрат и след третата част излезе напред, а в четвъртата поведе и със 7. Дунав обаче отговори със серия от 10-0 и излезе напред с 3 точки при близо четири минути до края. При оставащи 1.30 обаче Монтана взе нов аванс от точка, след което имаше пропуски и от двата тима. При 15 секунди до края Катич изпусна тройка за русенки, след което Моник Рийд не трепна от наказателната. В ответната атака обаче Катич се реваншира и отбеляза тройка, с което изравни при само 5 секунди до сирената. Стефан Михайлов взе прекъсване, а след него топката попадна в Рийд, който пропусна. На точното място обаче се оказа Келиндра Закъри, която овладя борбата в нападение и донесе победата на своите.

Именно борбите в нападение се оказаха сериозен коз за успеха на Монтана. Тимът овладя 12, от които последваха 17 точки, а Дунав имаше 6, но вкара само 4.

Моник Рийд бе най-силна за победителките и завърши с 24 точки и 11 борби. По 16 точки пък отбелязаха Виктория Стойчева и Келиндра Закъри.

Най-резултатна за домакините стана Александра Катич с 26 точки, а добре с 15 се включи Виолина Кочева.