Жените на НСА с първа победа за сезона

05-03-2016 20:15

НСА записа първата си победа за сезона в държавното първенство за жени. В първия мач от програмата на втората тройка от втория етап на шампионата тимът надви като домакин Септември 97 с резултат 98-71. В следващия кръг на 9-и март ще се срещнат отборите на Септември 97 и Левски 2014.

Домакините поведоха в началото на срещата и на моменти през първия период стана 8 точки, но силни последни минути на периода за Септември доведоха до само 3 изоставане за гостите. Все пак през цялата втора четвърт домакините останаха напред в резултата, като малко преди почивката преднината им стана двуцифрена при 46-36. Серия от 11-0 за НСА след почивката направи разликата доста по-сериозна, а след 24-12 в третия период авансът на домакините вече беше 18 точки – 73-55, а до края разликата стана категорична.

Мария Цанкова наниза 37 точки и добави 12 борби за дабъл дабъл за победителките, 23 плюс 13 добави Мария Светославова, а с 16 точки се отчете Петя Серафимова.

За Септември Ивона Илиева вкара 37 точки и добави 9 борби и 7 асистенции, а по 7 добавиха Мария-Магдалена Коляндрова и Александра Петрова.