Берое разби Дунав насред Русе

(сн. БФБ)
19-03-2016 20:42

Берое Стара Загора постигна повече от категорична победа като гост на шампион Дунав 8806. Заралийки надиграха съперника със 70-54, като водеха през цялото време и не оставиха съмнения в превъзходството си. Това е втора убедителна победа за Берое над тозисъперник в последните две седмици, след като същото се случи и на полуфинала за Купата в Стара Загора на 6 март. С този резултатДунав остана трети с баланс 6-8 в първата петица, докато беройки са пети с 3-11. Преди плейофите и двата отбора имат да изиграятпо два двубоя, като в предстоящия кръг Берое е домакин на Монтана 2003, а Дунав гостува на Нефтохимик.

Мачът тръгна повече от отлично за гостите, които отбелязаха първите 10 точки в двубоя. От този момент нататък те не погледнаха назад и водеха до края. В първата четвърт резултатът стана и 17-3 и 21-6, а след десет минути игра заралийки водеха с 12. Дунав неуспя да се съвземе и през втората четвърт, в която гостите контролираха нещата. Те поддържаха преднината си в двуцифрени граници, а точно преди почивката стигна и 21. Това първо полувреме бе повече от достатъчно за Берое, които през второто просто затвориха мача успешно.

Милена Томова бе над всички за победителките с 19 точки и 8 борби. На ниво бяха и Частити Рийд и Радослава Бъчварова, които се отчетоха с по 12 точки и съответно 7 и 5 борби. И петте титулярки на гостите пък имаха поне 10 точки.

За домакините единствена с двуцифрен точков актив бе Цветомира Шаренкапова, която вкара 15. След контузията на купата в игра се завърна Тина Димитрова, която вкара 5 точки, но за съжаление 23 секунди преди края отново получи травма и бе изнесена на ръце от терена.