НСА с втора победа при жените

20-03-2016 15:22

НСА записа втора победа във втория етап на държавното първенство за жени - втората тройка. Тимът се наложи над Септември 97 със 71-67 в мач, игран в зала „Триадица” в София. До момента възпитаничките на спортната академия имат две победи и загуба, а момичетата на Александар Апостолов са с победа и две поражения. В следващия кръг Септември гостува на Левски, а НСА почива.

НСА водеше през цялото първо полувреме, като след серия от 13-2 във втората част се откъсна с 16 точки напред. Въпреки че веднага след почивката разликата падна до 4 точки, тимът отново се откъсна напред и след 30 минути водеше с 14. Септември продължи борбата до самия край и стопи разликата отново само до 4 точки в края, но времето не стигна за повече.

Мирена Денчева завърши с 27 точки и 9 борби за победителките, 18 плюс 13 записа Мария Светославова, а 15 и 9 – Мария Цанкова.

За Септември Ивона Илиева вкара 14 точки и подаде 7 асистенции, а 13 отбеляза Анелия Димова.