Левски си върна на Септември след супер последна част

23-03-2016 20:09

Втора победа във втората тройка на женското първенство записа отборът на Левски. "Сините" сразиха Септември 97 със 70-56и така си върнаха за загубата от този съперник преди две седмици. Така левскарките се изравниха в класирането с НСА, а двататобора ще решават шестото място в шампионата в събота (26 март). Септемврийки пък приключиха с баланс 1-3 в тази група изаемат общо осмото място.

Преди последната част септемврийки бяха напред с 3 точки, но вкараха едва 5 в нея. Левски обърна набързо, а след това серия от12-2 направи разликата 11 точки. Това бе повече от достатъчно, тъй като при минута и половина до края за гостите нямашевреме.

Двата тима направиха общо 78 грешки, което е меко казано потресаващо и скандално. Левскарките имаха 37 грешки срещу 41 засъперника.

Общо пет състезателки на домакините завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатна с 14 бе Петя Бояджиева. По 13точки имаха Гергана Иванова и Виктория Иванова, а силно с 12 точки, 17 борби и 7 отнети топки се включи Християна Тотева.

Гостите бяха без болната от бронхопневмония Ивона Илиева и това определено се отрази на играта им. В нейно отсъствие със 17точки, но и 11 грешки се отчете Мария-Магдалена Коляндрова, а Анелия Димова вкара 11 точки.