Нефтохимик нанесе четвърта поредна загуба на Дунав

23-03-2016 21:40

Нефтохимик 2010 победи Дунав 8806 като домакин с резултат 80-75 в мач от осмия кръг в първата петица на ДП за жени. Срещата премина през обрати, а загубата за действащият шампион при жените е четвърта поредна. Така бургазлийки се доближиха само на победа от тях във временното класиране. Нефтохимик има 5 победи и 9 загуби, както и мач по-малко, и заема четвъртото място, а Дунав е трети с 6-9. В следващия кръг баскетболистките на Дечо Коешинов гостуват на Монтана 2003, а тези на Георги Божков посрещат Хасково 2012.

Отборите изиграха равностойна първа част, в която смениха водачеството, а след нея домакините имаха 4 точки преднина. Дунав обаче се разигра през втората десетка и след 19-4 се откъсна напред с двуцифрена преднина, която до почивката стана 12 точки. След подновяването на играта Нефтохимик остана в мача и малко по малко сведе изоставането си само до 5 точки след 30 минути игра. Няколко смени на водачеството през последния период доведоха до 73-70 в полза на гостите при 3 минути и половина до края. Тогава домакините записаха серия от 8-0 и поведоха, а гостите вкараха само две точки до края и загубиха.

Цели шест баскетболистки на отбора-победител записаха двуцифрен актив. Най-резултатна с 19 точки беше Олга Мазниченко, а 13 и 7 асистенции добави Тамара Баич. По 12 вкараха Мария Желязкова, Олена Самбурска и Стефка Митева, а 10 добави Теодора Динева.

За Дунав 8806 Цветомира Шаренкапова завърши с 21 точки, 14 и 8 борби добави Деляна Коева, а с 13 завърши Александра Катич.