Хасково 2012 не прости на шампиона в Русе

(сн. БФБ)
27-03-2016 19:38

Хасково 2012 записа категорична победа с 99-72 като гост на шампиона при жените Дунав 8806 в мач от предпоследния кръг на първата петица. Това е трети пореден успех за хасковлийки и пета поредна загуба за русенки. До момента баскетболистките на Елена Станкова са с 12 победи и 3 загуби и в последния кръг ще се изправят в директен сблъсък за първото място в редовния сезон срещу Монтана 2003, който има същия актив. Шампионките изиграха последния си мач за редовния сезон, в който ще завършат на трета позиция с 6 победи и 10 загуби.

Гостите водеха през по-голямата част от първия период, но в края му Дунав успя да изравни за 25-25. Серия от 24-2 през втората четвърт обаче даде аванс от цели 20 точки на Хасково 2012, който не погледна назад до края. На почивката разликата беше 21 точки, а малко след нея стигна цели 30, преди русенки да я намалят на 23 след третата част. Авансът на Хасково остана повече от комфортен до края и тимът си тръгна с важната победа.

Хасковлийки смачкаха съперника си под коша с 45-31 борби и 42-20 точки в тази зона. Те предизвикаха и 19 негови грешки, като извършиха 11. Отнетите топки – 13-5 и асистенциите – 24-19 също бяха в полза на победителките. Те вкараха и 9/17 от тройката (52%) срещу 9/34 (27%).

Доминик Моузли записа 26 точки и 11 борби за победителките, Мея Тирера добави 25 плюс 17, а Лия Галдейра – 17 и 12.

За Дунав 8806 с 24 точки, 8 асистенции и 7 борби завърши Цветомира Шаранкапова. По 12 отбелязаха Маргарита Илиева (9 борби) и Александра Катич.