Дунав без проблеми за 1-0 срещу Септември

(сн. БФБ)
04-04-2016 19:40

Шампионът Дунав 8806 започна с победа плейофите на женското ни първенство. Русенки нямаха особени проблеми срещу Септември 97 и спечелиха с 85-57 у дома. Така в сряда при успех в София тимът ще се класира за полуфиналите, където ще срещне Монтана 2003.

Дунав на практика реши всичко още в първите шест минути на двубоя. В това време тимът дръпна със 17-0, а след първата четвърт разликата бе 18 точки. След това преднината просто се поддържаше, а шанс за изява за малко повече от две минути дори получи младата Ивон Горанова.

Александра Катич бе най-резултатна за победителките с 24 точки, а хвана и 6 борби. Биляна Степанович се включи със 17 точки и 5 борби от пейката, а Маргарита Илиева имаше 12 и 6.

За гостите добре с 13 точки, 8 борби и 6 асистенции се включи Ивона Илиева, а Камелия Андонова добави 10 точки.