Силно второ полувреме прати Дунав 8806 на полуфинал

06-04-2016 16:09

Септември97 затрудни сериозно съперника през първото полувреме

Дунав 8806 е третият полуфиналист в Държавното първенство при жените. Тимът на Георги Божков надигра трудно като гост Септември97 с 81-64, след много силно второ полувреме. Така Дунав спечели четвъртфиналната серия с 2-0 победи, след като записа убедителна победа и в първия мач като домакин. Тимът на Александър Апостолов изигра много силно първо полувреме, но след почивката не успя да се противопостави на по-класния съперника. На полуфинал Дунав 8806 ще срещне носителя на Купата Монтана 2003.

Септември 97 започна по-добре двубоя и подържаше леко предимство до средата на първия период. След това Дунав обърна, но в края на период Мария Коляндрова отново върна Септември в мача след две тройки. Така след 10 минути игра русенки имаха аванс само от 2 точки. Домакините започнаха с доста грешки втория период, а Дунав 8806 се възползва и направи серия 5-0, за да излезе със 7 напред. Септември 97 обаче, отново се върна в мача и обърна шампионите, които изпуснаха доста стрелби за 25-24. Серия от 5-0 отново изведе Дунав напред, но минута преди края на полувремето Коляндрова отново върна интригата след открадната топка и кош. Все пак на почивката Степанович даде предимство от 3 точки на гостите.

Дунав 8806 започна силно второто полувреме с 14-4 след силна игра на Зори Костова и за първи път в мача се откъсна напред с двуцифрена преднина. Така след третия период русенки си осигуриха аванс от 15. Гостите запазиха солидна преднина и през последния период и спечелиха убедително двубоя.

Цветомира Шаренкапова и Виолина Кочева пропуснаха двубоя за Дунав 8806. Най-резултатна за успеха бе Биляна Степанович с 23 точки. Зорница Костова наниза 19 точки, Деляна Коева отбеляза 15, а с 10 точки и 7 борби завърши Маргарита Илиева.

За Септември 97 силно се включи Камелия Андонова с 23 точки. Ивона Илиева добави 19 точки, 7 борби и 7 асистенции.