Монтана 2003 разби шампиона в първия мач

(сн. БФБ)
12-04-2016 19:31

Монтана 2003 записа категорична победа над Дунав 8806 като домакин с 84-70 в първия мач от полуфиналната серия между отборите от ДП-жени. Баскетболистките на Стефан Михайлов се откъснаха далеч напред в резултата още в първите минути и до края не оставиха съмнение кой е по-силният отбор. Така резултатът в серията е 1-0, а мач №2 е утре от 18.00 часа отново в Монтана.

Срещата започна със серия от 15-2 в полза на монтанки, които запазиха комфортен аванс до края на първата част, а след серия от 10-2 през втората се откъснаха с 23 напред. На моменти преди почивката преднината им стана над 30 точки, а след едно полувреме таблото показваше 51-22. Отборите изиграха равностойна трета част, през която разликата се запази, а заради рязко намаляване на темпото в края шампионките успяха да стопят голяма част от разликата. Те обаче нямаха шанс да променят изхода от мача.

Моник Рийд беше над всички за победителите с 38 точки и 17 борби, а силно със 17 точки се включи Даниела Петева.

За Дунав 8806 Александра Катич отбеляза 19 точки, Цветомира Шаренкапова завърши с 16, а Биляна Степанович – с 14.