Монтана 2003 тръгва уверено към Русе

(сн.БФБ)
13-04-2016 19:31

Носителят на Купата е на победа от финал

Монтана 2003 записа втора убедителна победа над Дунав 8806 в полуфиналната серия в ДП – жени. Тимът на Стефан Михайлов срази отново шампиона категорично със 76-59. Така монтанки поведоха с 2-0 в серията, в която се играе до три победи от пет мача, а сега тя се пренася в Русе като мач №3 ще бъде на 16-и април (събота).

Монтана започна двубоя със серия 12-4 и постепенно увеличаваше преднината си, за да спечели първата част с 13 аванс. Домакините направиха серия от 8-0 и във втората част  вдигна водачеството си до 19 точки на полувремето при 48-29. Почти през цялата трета четвърт разликата се запази около 20 точки и Монтана стигна лесно до успеха. Дунав успя да спечели едва последната част, но нямаше как да стопи огромната разлика.

Русенки допуснаха цели 18 грешки, в следствие на които Монтана има 23 точки,а домакините имаха 7 грешки по-малко.

С по 23 точки Моник Рийд и Келиндра Закъри бяха най-резултатен за успеха на Монтана 2003, а 13 отбеляза Даниела Петева.

За Дунав 8806 над всички с 14 точки бе Александра Катич. Радостина Димитрова имаше 13 точки и 7 борби, 12 и 8 борби добави капитанката Зорница Костова.