Денис Лукашов: Предимството ни бяха високите играчи

(сн. БФБ)
10-09-2016 22:02

Украйна записа трета победа в квалификациите за Евробаскет 2017 и си осигури второ място в група Е. Тимът победи като гост България със 72-67, след като водеше през цялото второ полувреме. Нашите намалиха до две точки пасив накрая, но не успяха да стигнат до обрат.

Ето какво каза след мача гарда на украинците Денис Лукашов, който наниза отбеляза 14 точки за успеха на своя тим и овладя 6 борби:

„Беше наистина тежък мач, защото всеки от нас знаеше, че това е ключов двубой за второто място в групата. Знаехме, че българите ще играят много агресивно и ще използват техния последен шанс, за да достигнат второто място. Гледахме как те играха срещу отбора на Словения, както и това как разгромиха Косово, затова бяхме сигурно, че ще бъде много трудно за нас да победим.

Надявахме се да играем така, както можем и да бъдем спокойни, защото в първия мач те ни показаха, че са наистина добър и много агресивен отбор и по-специално в защита. Най-важното за нас днес беше да бъдем спокойни от началото на мача. Ние допуснахме много грешки и най-вече през първото полувреме, но след това продължихме да играем играта си най-вече с високите ни играчи, защото това беше страхотно предимство за нас. Много съм щастлив, че успяхме да спечелим мача и да заемем второто място в групата. Сега ще продължим да се готвим за Косово.”

Тагове: България, Украйна, Евробаскет 2017, Денис Лукашов