Словения наказа и Косово като гост

10-09-2016 23:17

Словения остана едноличен лидер в група Е на квалификациите за Евробаскет 2017. Тимът спечели четвъртата си поредна победа след 91-81 като гост на Косово. Така България остава на третото място и след този кръг, а идната сряда среща именно словенците.

На почивката домакините имаха аванс от 3 точки, след като изиграха добра първа част. Със силно нападение в третата обаче гостите дръпнаха с 6 точки, а в последната четвърт задържаха преднината си.

Клемен Препелич бе над всички за успеха с 27 точки и 9 борби, а Гашпер Видмар се отчете с 20 и 9. Словенците играха без братята Горан и Зоран Драгич, като първият получи почивка, а вторият се присъедини към клубния си отбор.

За домакините силно игра Джъстин Доулман с 30 точки, а Дардан Бериша се отчете с 16 и 8 асистенции.