Русия се класира за Евробаскет 2017

(сн. fibaeurope.com)
11-09-2016 12:53

Русия стана първият отбор от квалификациите, който се класира за Евробаскет 2017. Отборът си осигури място в шампионата догодина, след като записа четвърта победа от четири мача в група С – 78-67 срещу Босна и Херцеговина.

Босненците имаха преднина на почивката – 39-31, но през второто полувреме руснаците бяха навсякъде. Тимофей Мозгов поведе отбора си към победа със 17 точки при стрелба 7.11, а Андрей Воронцевич вкара четири тройки и завърши с общо 16 точки. Сергей Карасев наниза 15.

За Босна и Херцеговина Мирза Телетович отбеляза 23 точки, но при много лош процент за стрелба. Юсуф Нуркич добави дабъл дабъл от 18 точки и 13 борби. Отборът ще се готви за сблъсък за второто място в групата с Швеция.