Левски взе още едно дерби в А група, убедително за Видабаскет и Чавдар

Левски спечели в Правец (сн. Мариета Бобокова)
30-10-2016 19:48

Вторият отбор на Левски 2014 записа втори пореден успех от началото на сезона в А група. След победата над Чавдар Троян миналата седмица, сега "сините" надиграха още един от основните си съперники - Академик София. Левскарите бяха гости, а след драматична развръзка измъкнаха успеха със 70-68.

Левски игра по-добре през първото полувреме и водеше след него с 12 точки, но в третата част домакините се върнаха в играта. По средата на последната Академик успя и да излезе напред, но "сините" отговориха с 6-0 и си върнаха преднината. От този момент до края те я задържаха, като в последните секунди Пейчинов и Хаджирусев не трепнаха от наказателната линия.

Най-резултатен за успеха стана Иван Алипиев, който изигра силен мач и завърши с 22 точки, 3 борби и 3 асистенции. Евгени Хаджирусев се отчете с 13 точки и 7 борби, а 12 точки вкара Ангел Пейчинов. Силно за домакините пък игра Николай Грозев с неговите 25 точки и 7 борби, докато по 10 точки вкараха Румен Василев и Красимир Димитров.

сн. Росен Ракаджиев

Видабаскет пък стигна до първи успех за сезона след 74-53 над ЦСКА у дома пред пълна зала. Видинчани започнаха отлично двубоя и само за седем минути вече бяха напред с 19-6. Оттук до края те поддържаха преднината си и спечелиха без проблеми.

Над всички за победителите бе Радослав Колев с 20 точки и 8 борби, а Теодор Киров също бе на ниво със 17 точки, 8 борби и 6 асистенции. За "червените" добре игра Ивайло Тонев, който завърши с 21 точки и 8 борби, а Георги Кендеров се включи със 11 и 7.

Без почти никакви проблеми пък първи успех записа и Чавдар Троян. Тимът стори това при домакинството си на втория отбор на Рилски спортист, което бе спечелено със 103-68. Троянци тръгнаха по-слабо и изоставаха с 3 точки след десет минути игра, но серия от 13-1 във втората четвърт им даде добър аванс, който те увеличаваха до края.

С дабъл-дабъл за победата се отличи Иван Тилев, който завърши с 22 точки и 12 борби. Ценко Наков се включи с 16 точки, а 12 имаше Любомир Лилов. За самоковци на ниво игра Адриян Секулов с 25 точки и 8 борби, а добре се включи и Цветомир Акимов с 13 точки.