Черно море громи при жените, Балкан удържа Левски

05-11-2016 17:33

Втора поредна категорична победа в женската А група записа отборът на Черно море Одесос. Варненки бяха домакин на втория отбор на Берое в третия кръг и спечелиха с категоричното 81-48. Гостите бяха без Вили Крачолова и Габриела Николова и съвсем естествено това се отрази.

Варненки пък трупаха преднината си постепенно във всяка част, като спечелиха и четирите и не оставиха никакво съмнение в превъзходството си. На почивката разликата все пак беше едва 12 точки, но след това скочи с още 20.

Най-резултатна за успеха стана Валентина Христова с 21 точки, а 14 добави Виктория Георгиева. За гостите 19 точки и 12 борби имаше Християна Тотева, а Гергана Христова се включи с 11 точки.

Трети пореден успех от началото на сезона пък записа Балкан. Ботевградчанки гостуваха на Левски и след силни две части спечелиха със 71-66.

Преди последната четвърт разликата в полза на гостите бе 17 точки, след доминация във втората и третата. В последната "сините" успяха да намалят, но това стана прекалено късно и шансове за нещо повече нямаше.

Много силен мач за победителките изигра Карина Константинова, която завърши с 35 точки, 5 асистенции и 4 борби. Клаудия Пенкова пък се включи с 13 точки и 6 отнети топки. За "сините" Деляна Антонова бе на ниво с 27 точки и 8 борби, а Анна Раденкова добави 15 и 7.

Към момента след три кръга Балкан дели първото място в класирането без загуба, докато Черно море следва с баланс 2-1. Левски и Берое пък са с по един успех.