Рилски спортист удържа ЦСКА в София

06-11-2016 18:56

Вторият отбор на Рилски спортист записа втора победа от началото на сезона в Западната А група. Самоковци гостуваха на ЦСКА в мач от третия кръг и след трудни моменти спечелиха със 73-67. Двата тима предложиха интересен сблъсък, като "червените" пропуснаха няколко много добри шанса да изравнят или дори да поведат. В решителните моменти обаче Рилецо показа, че има малко повече опит в такива мачове и стигна до успеха. Следващата седмица самоковци са домакин на втория отбор на Левски, докато ЦСКА гостува на Чавдар Троян.

Началото на мача бе по-добро за Рилски, като гостите поведоха с 9 точки. Бързо обаче "червените" намалиха, след което стояха много близо до съперника, който водеше със 7 точки на почивката. Това продължи и след нея, но в един момент ЦСКА се доближи на само две точки пасив. Домакините имаха и златен шанс да изравнят, но първо пропуснаха два наказателни, а след това и стрелба. Рилски пък отговори с 8-0 за +10, а след 30 минути игра разликата бе 8. Ситуацията се повтори и в последната четвърт, когато "червените" за пореден път се доближиха на само 2 точки. Отново обаче те пропуснаха два наказателни и няколко стрелби, с които можеха да изравнят или дори да поведат. Тогава Акимов отбеляза важна тройка, след което Рилски отново се откъсна и с няколко важни точки на Секулов удържа успеха.

Именно Адриян Секулов бе над всички за победителите с 31 точки, 13 борби, 5 отнети топки и 4 асистенции. Цветомир Акимов се включи с 16 точки и 5 борби, а Данаил Христов добави 8 точки.

За "червените", които играха без няколко основни играчи, най-резултатен стана Ивайло Тонев с 22 точки. По 14 пък добавиха Александър Ангелов и Георги Кендеров, който хвана и 13 борби.