Левски 2014 стигна лидерите в западния регион на А група

Eвгени Хаджирусев бе най-резултатен с 23 точки
20-12-2016 17:44

Левски 2014 – 2 се изравни с първите два отбора в класирането на западния регион от А група. Това стана след убедителна победа над Рилски спортист -2 с 87-72 в последния си мач за годината, който BGbasket.com и sportmedia.tv излъчиха на живо. С този мач тимът на Мануел Марков постигна актив 6-3, с който се изравни с другите два лидери Видабаскет и Чавдар Троян. Самоковци са предпоследни с 4-5. Шампионатът се подновява на 8-и януари, когато ще се играе последния 10-ти кръг. В него Левски среща ”вечния” съперник ЦСКА, а Рилецо - 2 приема  Академик Сoфия.

Левски започна по-добре двубоя, но постепенно започна да допуска грешки и Рилецо се възползва като направи серия 15-2 и обърне нещата изцяло в своя полза. „Сините” допуснаха доста слабости в защита и това позволи на Адриян Секулов и неговитe съотборници да вдигнат аванс до 9 точки в края на първия период. Малко след началото на втрия период домакините подобриха стрелбата си ви след силно включване на Ангел Пейчинов и Хаджирусев те отново си върнаха предимството. Последваха няколко обрата и на почивката резултатът бе изравнен. След почивката Левски се откъсна с 10 точки напред , но самоковци се бореха и отново намалиха изоставането си до 4 точки. Левски обаче не позволи повече да падна разликата и постепенно започна да покачва аванса си. Рилецо допусна доста грешки, а до края на мача домакините дръпнаха с над 20, за да спечелят последния си мач за годината.

Евгени Хаджирусев бе най-резултатен за успеха с 23 точки, 6 борби и 6 асистенции, а 21 отбеляза Ангел Пейчинов, който направи и 7 борби. Иван Алипиев също се включи силно със 17 точки, а 12 реализира Лъчезар Димитров.

За Рилски спортист - 2 над всички с дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби бе Адриян Секулов, а 16 точки и 7 борби имаше Мирослав Васов.