Лошо начало за шампиона Сърбия, домакините също разочароваха

(сн. FIBA.com)
16-06-2017 23:37

Шампионът Сърбия започна със загуба защитата на титлата си на Евробаскет 2017. Тимът отстъпи на Гърция с 60-69. В другия двубой от група A фаворитът Испания победи Унгария с 62-48.

Домакинът на турнира Чехия също разочарова с представянето си, след като загуби от Украйна с 47-59 и направи задачата си за преминаване в следващата фаза още по-трудна. В най-драматичния мач от първия ден на първенството Франция победи Словения със 70-68.

ГРУПА A

В група А Чехия не успя да зарадва феновете си, след като още в първия си мач отстъпи на Украйна с 47-59. Домакините започнаха мача по кошмарен начин и след първото полувреме имаха пасив от 19 точки. След паузата чехкините намалиха изоставането си, но нямаха сили за пълен обрат.

Най-резултатна за украинките бе Алина Ягупова, която отбеляза 21 точки, с 10 е Таисия Бовикина-Удоденко. За Чехия Кия Вон реализира 16.

Бронзовият медалист от Евробаскет 2015 Испания не допусна изненада на старта на турнира и се наложи над Унгария с 62-48. Испанките поведоха с 10 точки след първата част и поддържаха преднината си до края на мача.

Със 17 точки за успеха се отчете Санчо Литъл. За Унгария по 11 имат Кортни Вандърслот и Тияна Кривачевич.

ГРУПА C

Шампионът Сърбия не започна по най-добрия начин участието си в турнира, след като още в първия си мач отстъпи на Гърция с 60-69. Сръбкините изоставаха с 8 точки след първата част, а на почивката смъкнаха разликата на 5. Преди решителните десет минути те се доближиха само на 2 точки до своя съперник. Гърция обаче не допусна пълен обрат и след силна последна част спечели мача.

Най-резултатна за успеха бе Артемис Спану с 18 точки, докато за Сърбия Йелена Милованович вкара 17.

Финалистът от последното издание на турнира Франция записа драматичен успех над Словения със 70-68. Двата тима си размениха по една част, а на почивката Франция имаше минимална преднина от 1 точка. През второто полувреме играта беше много равностойна, като преди решителната четвърт резултатът беше равен. Драмата продължи и до самия край, като в последните секунди Франция поведе с 2 точки. Словения пробва да вкара тройка, но пропусна и загуби мача.

Елена Сиак реализира 16 точки за победителите, докато за Словения Ника Барич отбеляза 18.