Исландия издържа само една част срещу Гърция (видео)

(сн. FIBA.com)
31-08-2017 18:26 | BGbasket.com

Гърция записа убедителна победа в първия си мач на Евробаскет 2017. В среща от група A, изиграна в Хелзинки, тимът се наложи над Исландия с категоричното 90-61. Гърците контролираха събитията на терена през повечето време, като съперникът им спечели единствено втората част.

Първите минути на мача бяха сравнително равностойни. Гърция обаче направи серия от 12-0 и поведе с комфортен аванс, като след първата част резултатът бе 26-10 в полза на южните ни съседи. През втория период обаче ролите на терена се размениха. Исландия показа, че няма да се предаде толкова лесно и на почивката успя да свали пасива си само на 4 точки.

Гърция започна второто полувреме с девет безответни точки и отново поведе с двуцифрена разлика, която след третата част бе 16 точки. Баскетболистите на Константинос Мисас натрупаха още по-голям аванс през последната част и в заключителните минути мачът се доиграваше.

Николаос Папас бе най-резултатен за успеха с 20 точки. Йоргос Приндезис добави 17, а с 10 се отчете Костас Папаниколау.

За Исландия с най-много точки е Хьойкюр Паулсон.