Германия се справи с Украйна (видео)

(сн. FIBA.com)
31-08-2017 17:31 | BGbasket.com

Германия записа победа на старта на Европейското първенство за мъже. В първия си мач от група B тимът се наложи над Украйна със 75-63 в среща, изиграна в Тел Авив. Състезателите на Крис Флеминг изиграха много силна втора четвърт, която бе в основата на крайния успех. Един от реферите на срещата бе българинът Венцислав Великов, а комисар бе Елеонора Рангелова.

Украинците започнаха мача с шест безответни точки. Постепенно играта стана по-равностойна, но след първата част тимът водеше с 16-9. Германците обаче отвърнаха на предизвикателството и поеха контрола в мача през втория период. Те направиха пълен обрат, като отбелязаха цели 30 точки за една част и на почивката вече водеха с 39-33.

Германия продължи да увеличава преднината си и в началото на второто полувреме, като в края на третата част авансът на тима бе 11 точки. Украинците опитаха да се върнат в мача през последната четвърт, но съперникът им не позволи изненада.

Много силен мач за победителите изигра Денис Шрьодер, който отбеляза 32 точки, овладя 5 борби и направи 5 асистенции. Робин Бенцинг добави 17 за успеха.

За Украйна Олександър Мушула вкара 12 точки, а 11 има Артьом Пустовий.