Полша с първи успех на Европейското

(сн. FIBA.com)
02-09-2017 15:26 | BGbasket.com

Полша записа първи успех на Евробаскет 2017. Във втория си мач от група А на турнира тимът се наложи над Исландия с 91-61. С изключение на първата част Полша имаше предимство в мача и заслужено спечели. До момента тимът е с една победа и една загуба, докато исландците са с две поражения.

Исландия започна по-добре мача и поведе с 6-0. Постепенно обаче поляците заиграха по-добре и обърнаха развоя на срещата, като след първата част водеха с 16-14. Полша напълно контролираше събитията на терена през втория период и на почивката вече водеше с 12 точки.

След почивката баскетболистите на Майк Тейлър продължиха да доминират и позволиха на съперника си да вкара едва 8 точки за една част. Разликата в полза на поляците мина границата от 20 точки, а до края мачът се доиграваше.

Най-резултатен за успеха бе капитанът Адам Вачински, който отбеляза 15 точки. Ей Джей Слотър добави 12, а с 10 е Пшемислав Карновски.

За Исландия Хьордур Вилшяулмсон отбеляза 16, докато 14 има Мартин Хермансон.