Тима и Пуорзингис изведоха Латвия до победа срещу Белгия

(сн. FIBA.com)
02-09-2017 16:00 | BGbasket.com

Янис Тима и Кристапс Пуорзингис донесоха първа победа на Латвия на Европейското първенство. Двамата имаха ключова роля за успеха срещу Белгия с 92-64. Въпреки някои спадове в играта, латвийците доминираха през повечето време и закономерно спечелиха. След този мач и двата тима са с по една победа и една загуба в група D.

Първата част беше много равностойна и белязана с честа смяна на водачеството, като след края й Белгия имаше минимален аванс от една точка. След това обаче латвийците взеха нещата в свои ръце и спечелиха втория период с 23-8, като на почивката водеха с 14 точки.

След паузата белгийците постепенно започнаха да топят разликата и минута и половина преди края на третата част се доближиха само на 4 точки от своя съперник. Латвия обаче се представи по-добре в заключителните секунди и отново вдигна преднината си на 9 точки преди последната четвърт. Решителните десет минути преминаха под контрола на тима на Айнарс Багацкис. Латвия спечели частта с 29-9 и не даде шанс на своя съперник.

Над всички за успеха на победителите бяха Янис Тима и Кристапс Пуорзингис, които отбелязаха по 27 точки и добавиха съответно по 7 и 6 борби.