Черна гора не даде шанс на Унгария

(сн. FIBA.com)
02-09-2017 16:48 | BGbasket.com

Черна гора спечели по убедителен начин втория си мач от група C на Евробаскет 2017. Тимът се наложи над Унгария със 72-48. Това бе първи успех за баскетболистите на Богдан Таневич на турнира, докато съперникът им записа второ поражение.

Черна гора поведе с 10-3 в началните минути на мача, но след това Унгария успя да стопи част от пасива си и след първата част изоставаше с 3 точки. През втория период черногорците отново натрупаха разлика, като на почивката водеха с 39-29.

Те имаха предимство и след почивката, като продължиха да увеличават аванса си и преди решителната част той стана 20 точки. През последната част преднината на Черна гора стана още по-внушителна и до края мачът се доиграваше.

Боян Дублевич и Никола Вучевич бяха най-резултатни за успеха на своя тим като отбекязаха 13 точки и добавиха по 7 борби. Никола Иванович вкара 10.

За Унгария над всички с 20 точки бе Давид Войвода. Золтън Перъл се отчете с 13, а звездата на тима Адам Ханга отбеляза 8.