Германия удари Грузия след нова лекция на Шрьодер

(сн. FIBA.com)
02-09-2017 17:37 | BGbasket.com

Германия продължава да се представя на ниво от началото на Евробаскет 2017. Тимът записа втора победа на шампионата, след като се наложи над Грузия с 67-57. Отново много силен мач за победителите изигра гардът на Атланта Хоукс Денис Шрьодер, който отбеляза 23 точки и имаше ключов принос за успеха. Поражението бе първо за грузинците, като те имат и една победа.

Грузия поведе с пет точки в средата на първата част, но след това съперникът им направи обрат и излезе напред в резултата. Последваха оспорвани минути, като след първата четвърт резултатът бе 19-19. Германия поведе с няколко точки и поддържаше аванса си през втората част, като на почивката той бе пет точки.

Драмата продължи и след паузата. Грузинците направиха серия от 8-0 малко след началото на полувремето и излязоха напред в резултата. Последваха още смени на водачеството, а преди решителните десет минути Германия водеше с три точки. Въпреки очакванията за оспорвана последна част, това не се случи. Баскетболистите на Крис Флеминг я спечелиха с 12-5 и се поздравиха с крайния успех.

Освен Денис Шрьодер, другият баскетболист с двуцифрен точков актив за своя тим бе Робин Бенцинг с 11 точки.

За Грузия Заза Пачулия отбеляза 14 точки, а с 12 е Торнике Шенгелия.