Адам Ханга изведе Унгария до първи успех на Европейско от 1969 г.

(сн. FIBA.com)
04-09-2017 16:48 | BGbasket.com

Унгария записа нова страница в историята си, след като постигна първа победа на Европйеско първенство от далечната 1969 г. В третия си мач от група C на Евробаскет 2017 тимът спечели срещу Чехия с 85-73. Ключова роля за успеха имаше Адам Ханга, който отбеляза 31 точки, овладя 8 борби и направи 8 асистенции. Поражението бе второ за чехите на турнира, като те имат и една победа.

Унгария започна мача със серия от 7-0. В средата на частта преднината на тима вече достигна 12 точки, но след десет минути игра резултатът бе 23-16. Баскетболистите на Стоян Ивкович поддържаха разликата и през втория период, а на почивката се оттеглиха с аванс от 11 точки.

След паузата мачът бе сравнително равностоен, но преди решителната част Чехия стопи пасива си на 8 точки. В последната четвърт унгарците не позволиха обрат и се поздравиха с успеха.

Героят на мача Адам Ханга бе най-резултатен със своите 31 точки. Давид Войвода отбеляза 18, 12 има Золтън Перъл, а с 10 е Роско Алън.

Томаш Саторански и Лукаш Пализа вкараха по 18 точки за Чехия, Патрик Ауда добави 15, а с 12 се отчете Войчех Хрубан.