Три от три за Хърватия на Евробаскет 2017

(сн. FIBA.com)
04-09-2017 19:39 | BGbasket.com

Хърватия продължава победната си серия на Евробаскет 2017. Тимът спечели и третия си мач от турнира в група C, след като надви отбора на Черна гора със 76-72 и му нанесе второ поражение на турнира. Хърватите водеха през целия мач, но в последните секунди съперникът им бе много близо до обрат.

Хърватите започнаха ударно мача, като поведоха с 15-0, а първият кош за Черна гора дойде близо четири минути след началото. След това обаче състезателите на Богдан Таневич постепенно започнаха да влизат в ритъм и в края на първата част смъкнаха изоставането си на 8 точки. Вторият период бе доста по-оспорван, но на почивката Хърватия имаше комфортен аванс от 12 точки.

Двата тима изиграха много равностойна трета четвърт, а след края й Хърватия изоставаше с 52-62. Черна гора обаче направи силен финален щурм и се доближи само на точка от своя съперник минута преди края. Въпреки натиска, хърватите удържаха и не допуснаха обрат.

Боян Богданович бе най-резултатен за победителите с 23 точки, а 14 има Дарио Шарич.

За Черна гора 22 точки отбеляза натурализирания гард Тайрийс Райс. С дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби е Боян Дублевич, а 12 точки има Никола Вучевич.