Испания разби Румъния с 41 точки разлика, Пау не игра

(сн. FIBA.com)
04-09-2017 22:08 | BGbasket.com

Испания продължава уверено защитата на титлата си на Евробаскет. Шампионите записаха трета победа на турнира, след като не дадоха никакви шансове на Румъния и победиха с категоричното 91-50. Поражението бе трето за северните ни съседи и на практика почти ги лиши от шансове за класиране в следващата фаза.

Испанците бяха без звездата си Пау Гасол, на който бе дадена почивка. Той се нуждае само от 24 точки, за да се изравни с Тони Паркър на първото място във вечната ранглиста на реализаторите на Европейски първенства.

Двубоят беше равностоен до средата на втората част, но след това румънците се пречупиха пред натиска на съперника. Испания водеше с 13 точки на почивката, а през второто полувреме направи победата си още по-изразителна.

Дабъл-дабъл за Испания направи Хуан Ернангомес, който записа 18 точки и 12 борби. По 11 точки добавиха Марк Гасол и Пере Ориола, а с 10 е Жоан Састре.

За Румъния отново на ниво се представи Влад Молдовяну, който отбеляза 15 точки.