Нова трудна победа за Русия

(сн. FIBA.com)
04-09-2017 18:50 | BGbasket.com

Русия записа нова трудна победа на Евробаскет 2017. Тимът се наложи над Белгия със 76-67 и продължава без загуба в турнира. Руснаците водеха през по-голямата част от мача, но разликата в тяхна полза бе минимална и трябваше до последно да треперят за крайния успех. Поражението бе второ за Белгия от три мача. Един от реферите на срещата бе българинът Мартин Хорозов.

Първото полувреме беше равностойно и с честа смяна на водачеството, като нито един от двата тима не успяваше да се откъсне в резултата с голяма разлика. Руснаците спечелиха първата част с 19-18, а на почивката имаха минимална преднина от 2 точки.

Баскетболистите на Сергей Базаревич поддържаха аванс от няколко точки след паузата, а преди решителните десет минути имаха преднина от 6. Последната част също беше много оспорвана, но Русия успя да опази крехкия си аванс.

Алексей Швед отново бе на познатото ниво, като записа 20 точки, 6 борби и 6 асистенции. Тимофей Мозгов отбеляза 12 точки, а с по 10 са Димитри Хвостов и Никита Курбанов.

Най-резултатен за Белгия бе Максим Де Зеу с 15 точки, с 12 се отчете Кантен Серон, 11 има Жан-Марк Мвема, а с 10 е Жонатан Табю-Ебома.