Исландия издържа само една част срещу Словения

(сн. FIBA.com)
05-09-2017 15:24 | BGbasket.com

Словения продължава победния си ход на Евробаскет 2017. Горан Драгич и компания записаха четвърти успех на шампионата, след като се наложиха над Исландия със 102-75. Двубоят бе равностоен само в първата част, след което словенците доминираха и заслужено спечелиха. Загубата бе четвърта за исландците и те вече са без шансове за преминаване в следващата фаза, докато съперникът им е фаворит за първото място в групата.

Въпреки че словенците влязоха като фаворит в мача, началото на срещата не бе никак лесно за тях. Исландия показа много добра игра и след десет минути водеше с 25-23. През втория период обаче Словения изглеждаше по коренно различен начин. Тимът заигра много по-добре и на почивката вече имаше аванс от 17 точки.

След паузата баскетболистите на Игор Кокошков отново бяха по-добрият отбор на терена и преди решителните десет минути преднината им достигна 22 точки. В заключителните минути тя стана още по-внушителна, като Словения мина границата от 100 точки.

Отново най-резултатен за успеха бе капитанът Горан Драгич с 21 точки. Яка Блажич вкара 15, с 14 е Клемен Препелич, 13 има Лука Дончич, а с 11 се отчете Едо Мурич.

За Словения Мартин Хермансон отбеляза 18 точки, а по 14 записаха Линюр Байринсон и Хьойкюр Паулсон.