Франция се измъчи, но би Полша

(сн. FIBA.com)
05-09-2017 18:22 | BGbasket.com

Полша затрудни максимално Франция в среща между двата тима от група A на Евробаскет 2017.  Бронзовите медалисти от преди две години спечелиха със 78-75, но изоставаха през повечето време и трябваше да правят обрат в края на мача. Това бе трети успех за тях на първенството, като те са и с едно поражение. Полша е с баланс 1-3 и се нуждае от задължителна победа срещу Гърция в последния мач, за да може да продължи в следващата фаза.

Двубоят започна по-добре за поляците, които вкараха 9 безответни точки. Първият кош за Франция бе дело на Еван Фурние, като той отбеляза близо пет минути след началото на мача. След първата част Полша водеше с 20-13. Втората четвърт бе по-оспорвана, но на почивката баскетболистите на Майк Тейлър имаха аванс от 8 точки.

След подновяването на играта французите постепенно започнаха да топят разликата и преди решителния период пасивът им бе едва 1 точка. „Петлите“ стигнаха до пълен обрат в началото на последната част. Последваха драматични минути, но Франция успя да удържи крехкия си аванс.

Тома Йортел отбеляза 23 точки за успеха, а капитанът Борис Диау добави 13.

За Полша най-резултатен с 15 точки бе Адам Вачински, 14 има Арон Сел, 12 вкара Матеуш Понитка, а с 10 е Лукаш Кошарек.