Латвия нанесе първа загуба на Русия след обрат

(сн. FIBA.com)
05-09-2017 16:17 | BGbasket.com

Русия записа първа загуба на Евробаскет 2017. Състезателите на Сергей Базаревич отстъпиха на Латвия с 69-84. Руснаците имаха предимство през първото полувреме, но след това съперникът им напълно доминираше на терена и стигна до обрата. След този мач и двата тима са с три победи и една загуба и завързаха интригата за първото място в група D.

Първата част бе много равностойна, а след края й Русия водеше с 15-12. Тимът поддържаше аванс от няколко точки, a малко преди почивката успя да увеличи преднината си на 10.

Изглежда обаче, че паузата се отрази положително на баскетболистите на Айнарс Багацкис. След подновяването на мача те заиграха много по-добре и стопиха изоставането си, като преди решителните десет минути резултатът бе равен 52-52. Латвия направи пълен обрат през последната част, като малко преди края дори поведе с двуцифрена разлика.

Най-резултатен за победителите с 22 точки бе Янис Тима. Кристапс Пуорзингис и Роландс Шмитс добавиха по 11, а Мартинш Мейерс вкара 10.

Алексей Швед отбеляза 21 точки за Русия, Тимофей Мозгов се отчете с 16.