Черна гора отказа Чехия след 16 тройки

(сн. FIBA.com)
05-09-2017 16:41 | BGbasket.com

Втора победа на Евробаскет 2017 записа Черна гора. Тимът се наложи над Чехия с 88-75, като поведе в самото начало на срещата и до края не изпусна водачеството си. Ключова роля за успеха имаше точният мерник от далечно разстояние, който черногорците демонстрираха. Те отбелязаха 16 тройки срещу 8 за своя съперник и вече са с два успеха и две загуби в група C. Поражението бе трето за чехите, които имат и една победа.

Още в началните минути Черна гора пое контрола в мача и след първата част водеше с 24-17. Тимът продължи да увеличава преднината си и на почивката тя вече беше двуцифрена – 15 точки.

След почивката баскетболистите на Богдан Таневич продължиха да доминират и преди решителната част авансът им достигна 23 точки. Съвсем очаквано, последва лек спад в играта им, но единственото, което чехите успяха да направят, бе да стопят част от изоставането си.

Много силен мач за победителите изигра Никола Вучевич, който е с дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби. Никола Иванович също отбеляза 17 точки, 13 има Никола Павличевич, а с 12 е Суад Шехович.

За Чехия най-резултатен с 14 точки бе Патрик Ауда, 13 добави Томаш Саторански, а с по 11 са Лукаш Пализа, Мартин Петерка и Яромир Бохачак.