Литва разби Украйна след лекция на Валанчунас

(сн. FIBA.com)
05-09-2017 17:28 | BGbasket.com

Литва спечели срещу Украйна с 94-62 в среща от група B на Евробаскет 2017. Ключова роля за успеха имаше Йонас Валанчунас, който изигра много силен мач за своя тим. Центърът записа на сметката си 22 точки и 14 борби, като престоя на терена около 24 минути.

Литва доминираше от самото начало на мача и не остави съмнения кой заслужава повече победата. Комисар на двубоя бе Елеонора Рангелова, а един от съдиите – Венцислав Великов. След този мач Литва е с три победи и една загуба в групата, докато Украйна има само един успех от четири срещи.

Литва започна ударно мача и още в началните минути натрупа комфортна разлика, а след първата част водеше с 27-10. Украйна заигра по-добре през втория период, но на почивката все още изоставаше с двуцифрен пасив - 14 точки.

Отборът на Дайниус Адомайтис направи серия от 12-0 малко след подновяването на играта и сложи край на надеждите на украинците да направят обрат в мача. Преди последната част Литва водеше с 25 точки разлика, а до края на мача направи победата си още по-убедителна.

Йонас Валанчунас бе най-резултатен със своите 22 точки, Миндаугас Кузминскас вкара 17 за успеха.С дабъл-дабъл е и Мантас Калниетис, който има 10 точки и 11 асистенции.

За Украйна над всички бе Артьом Пустовий с 29 точки и 8 борби.