Германия ще се бори за първо място в група В

(сн. fiba.com)
05-09-2017 20:27 | BGbasket.com

Германия записа трета победа в група В на Евробаскет 2017. В мач от четвъртия кръг на груповата фаза тимът победи Италия с 61-55 в оспорван мач, за да се изравни в Литва с по три победи и загуба. Именно между Германия и Литва ще бъде и директният сблъсък за първото място в групата в четвъртък. До момента Италия е с по две победи и поражения, но ще завърши най-много на трето място в групата, тъй като има загуби от лидерите.

Изключително равностойно първо полувреме, преминало през много обрати и изравнявания и минимални разлики, логично доведе до равенство на почивката – 29-29. През третата част германците поведоха и се задържаха напред, за да се стигне до 5 точки разлика след нея. Германия не само запази аванса си, а го увеличи до 10 точки при 2 минути до края и взе победата.

Денис Шрьодер наниза 17 точки за успеха на отбора си, а 12 плюс 7 борби и 5 асистенции регистрира Йоханес Фоктман. С 11 точки се включи Даниел Тайс.

За Италия Ариел Филой отбеляза 15 точки, а с 12 се отчете Марко Белинели.